Tel. 8 37 79 29 85, tel./faks.: 8 37 33 15 90, 79 69 01, el. paštas: kaunas@expo.lt
Artimiausios parodos:
2019.09.27-09.29
2019.10.11-10.13
2019.10.11-10.13
Kviečiame dalyvauti parodose „Rinkis prekę lietuvišką“ ir „Mados pasažas“ spalio 11–13 d. Žalgirio arenoje!

Įvykusios parodos

RINKIS PREKĘ LIETUVIŠKĄ 2015
2015-10-02 - 2015-10-04
Žalgirio arena, Kaunas
Lietuvoje gaminamų prekių paroda

Į parodą „Rinkis prekę lietuvišką“ vilioja produktų legendos

Vietinės produkcijos vartojimas Lietuvoje įgauna naujas tradicijas. Vis daugiau vartotojų ieško ne tik šviežumo ir kokybės, bet ir tiesioginio kontakto su gamintoju, nori susipažinti ne tik su juo, bet ir su produkto sukūrimo istorija.

Šių metų spalio 2-4 dienomis Kauno Žalgirio arenoje vyks 7-oji Lietuvoje gaminamų prekių paroda „Rinkis prekę lietuvišką“. Šimtus dalyvių pritraukianti paroda kasmet auga ir įgauna naujų spalvų. Sukurta sunkmečio metu kaip pagalbos priemonė išsilaikyti vietiniams gamintojams, šiandien paroda atlieka ir kitą svarbią funkciją – kuria bendruomenes. Lojalūs klientai naudojasi proga susitikti gyvai su savo pamėgtos produkcijos gamintojais, pakalbėti apie produkto išskirtinumą, sužinoti jo sukūrimo istoriją, pamatyti naujausius produktus ir įsigyti juos gamintojo kainomis.

Šiemet parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ savo produkciją pristatys 150 gamintojų, o tai 10 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Parodoje dalyvauja įmonės, kurios atstovauja vieną iš šių parodos tematikų: maisto pramonė, lengvoji pramonė, kosmetika ir buitinė chemija, statyba, baldai. Veiks dvi ekspozicijos – vidaus ir lauko.

Ateiti, pamatyti ir nugalėti

„Anksčiau parodos dalyvių interesas gauti grįžtamąjį ryšį iš parodos lankytojų buvo kur kas didesnis nei pastarųjų noras sužinoti kuo daugiau apie produktą. Jeigu anksčiau žmonės į parodas vykdavo ieškoti nuolaidų, tai šiuo metu juos vis labiau domina galimybė susitikti su gamintojais, užduoti jam klausimų ir daugiau sužinoti apie produkto ypatybes. Tie parodų stendai, kuriuose galima pabendrauti su savininku, visada susilaukia didesnio dėmesio“, - sako Erikas Piskunovas, bendrovės „Ekspozicijų centras“ generalinis direktorius.

Pasak jo, vartotojus vis mažiau domina bevardžiai daiktai, kurių pilni prekybos centrai. „Parodos lankytojai ieško išskirtinumo ir juo laiko Lietuvos gamintojų produkciją. Todėl parodos dalyviai jaučia labai didelę motyvaciją, o norinčiųjų prisistatyti ir pristatyti savo produkciją kasmet vis daugėja. Vieniems – tai galimybė susitikti su savo lojaliais klientais, kitiems – pažinti savo klientus, užmegzti su jais ryšį. Net neabejojame, kad po apsilankymo parodoje, kurioje pamatai, kad nešventieji puodus lipdo, gimsta nauji verslai. Neabejotinai, tai ir verslumą skatinanti paroda“, - mano E.Piskunovas.

Mokys kurti ir auginti

Šiemet pirmą kartą visos parodos metu vyks Molio dirbtuvės, kurias pristato keramikinių dirbinių gamintoja „Askovita“. Parodos lankytojai turės galimybę savo rankomis pajausti, kaip paprastas iškasto žemės gumulo molis gali tapti plastiška, lipdymui tinkančia medžiaga, po to – naudingu daiktu, ir galiausiai – preke, kurią galima parduoti.

Kaip ir pernai, Žemės ūkio ministerija į savo stendą „AuGink savo kraštą“ pristatyti savo sėkmės istorijų kvies kitus parodos dalyvius. „AuGink savo kraštą“ – tai pilietinė iniciatyva, kurios tikslas atkreipti vartotojų dėmesį į sveiką ir kokybišką vietinę produkciją bei skatinti verslumą. „Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie savo krašto auginimo, tai galimybė kiekvienam įdėti realų asmeninį indėlį į gimtinės ūkių plėtrą ir tik nuo mūsų sprendimų priklauso ar mūsų kraštas bus stiprus ekonomiškai“, – pažymi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Svarbūs įvertinimai

Kaip ir kasmet geriausi parodos produktai, maisto pramonės, lengvosios pramonės, kosmetikos ir buitinės chemijos bei baldų pramonės kategorijose,  bus įvertinti parodos aukso medaliais ir diplomais. Dar iki parodos atidarymo įmonių pristatytus eksponatus vertina skirtingų sričių nariai, parodos partneriai Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija, Nacionalinė Inovatyvios Tekstilės ir Aprangos Asociacija, Lietuvos kosmetikos ir buitinės chemijos gamintojų asociacija. Apdovanojimai bus įteikiami per oficialų parodos atidarymą spalio 2 d. 10 val.

Netruks naujienų ir nuolaidų

Tris parodos dienas pusantro šimto parodos dalyvių stengsis pritraukti parodos lankytojų dėmesį savo pristatomomis prekėmis ir paslaugomis. Tik parodos metu kai kurie dalyviai kvies prekes ar paslaugas įsigyti gamintojo kainomis.

Pavyzdžiui, vienintelė natūralaus acto gamintoja Baltijos šalyse AB „Merkys“ pristatys išskirtinius naujos paskirties savo gaminius – švaros prekes „Merkys“, skirtas buičiai ir automobilių priežiūrai. O parodos metu siūlys šias prekes įsigyti net su 30 proc. nuolaida nuo didmeninių kainų.

Tuo tarpu odos ir kailių salonas „Daulora“ pristatys vienetinius kailinius gaminius pasiūtus Lietuvoje. Kailių salono stendo lankytojai galės pasinaudoti specialiais pasiūlymais individualiam kailinių siuvimui įmonės salone Vilniuje.

Baldų salonų tinklas „Berry“ parodoje pristatys „Kauno baldų“ gaminius. Šio stendo lankytojai galės pasinaudoti specialiais pasiūlymais konkrečių gamintojų baldams įsigyti.

Kitas parodoje dalyvausiantis baldų gamintojas „Lauksva“ parodoje pristatys keturis naujus savo gaminius, o parodos metu ekspozicijos baldams bus taikoma 20% nuolaida, minkštų baldų užsakymams 10% nuolaida.

Čiužinių ir miegamojo baldų gamintojas „Lonas“ perkant „Lono“ lovą ar bet kurį čiužinį siūlys įsigykite 15% pigiau. Parodos metu taip pat bus dalinami kuponai su galimybe įsigyti „Lono“ produkciją iki 15% pigiau.

Natūraliai ruoštos lietuviškos vilnos užpildo patalų „Labos nakties“ asortimentas pasipildė itin šiltomis antklodėmis žiemai, kurios bus pristatytos parodoje. Parodos lankytojai šiuos išskirtinius gaminius galės įsigyti net 25 proc. pigiau.

Kasmet parodoje naujienas pristatanti lietuviškos kosmetikos gamintoja „Uoga Uoga“ šį sezoną  lieka ištikima savo šūkiui naudoti tikras uogas ir pristato naujieną – priemones su tikromis braškėmis. Parodoje „Uoga Uoga“ visai savo kosmetikai taikys 20 proc. nuolaidą.

Parodos metu taip pat bus pristatyta lietuviškos produkcijos internetinė prekybos sistema www.LitMall.com, kuri yra skirta parduoti ir reklamuoti viską, kas gaminama, auginama ar kuriama Lietuvoje arba turi lietuvišką prekinį ženklą. Parodos metu ir visą spalio mėnesį metinė pardavėjo paskyros prenumerata kainuos tik 1 Eur (reguliari kaina 9,99 Eur).

Daugiau informacijos: www.expo.lt