Tel. 8 37 79 29 85, tel./faks.: 8 37 33 15 90, 79 69 01, el. paštas: kaunas@expo.lt
Artimiausios parodos:
2019.10.11-10.13
2019.10.11-10.13
2019.11.14-11.17
Kviečiame dalyvauti parodose „Rinkis prekę lietuvišką“ ir „Mados pasažas“ spalio 11–13 d. Žalgirio arenoje!

2015 m. parodos

SVEIKATOS DIENOS 2015
2015-02-27 - 2015-03-01
Kauno futbolo maniežas, Aukštaičių g. 51
Sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos paroda

Šių metų naujiena parodoje – ekspozicija „SVEIKAS VAIKAS“. 

 

   Šiuo smagiu paveiksliuku parodoje žymėjome dalyvių stendus,
   prie kurių kiekviena besilaukianti moteris ar auginanti
   vaiką šeima galėjo atrasti jai reikalingus produktus, aktualias
   paslaugas, galėjo konsultuotis svarbiausiomis temomis:


- sveika mityba;
- vitaminų maisto papildai vaikams;
- vaikų burnos higiena, ortodontija;
- kineziterapija, taisyklinga vaiko laikysena ir jos formavimas;
- skiepai;
- netradicinė medicina vaikams;
- sportas, aktyvi veikla;
- vaikų, paauglių psichologų ar psichoterapeutų pagalba;
- gydymo įstaigos ir reabilitacija.


 
SVEIKO VAIKO“ ekspozicijoje:

Žaislų ligoninė

Lietuvos medicinos studentų asociacijos vykdomas projektas parodos metu leido vaikams pasijausti tikrais gydytojais. Jie ne tik apžiūrėjo žaisliukus, išrašė jiems vaistų, bet, esant reikalui, ir operavo. Kiekvienas, išgydęs savo žaisliuką, gavo diplomą, patvirtinantį puikų jo darbą ir įgytus naujus įgūdžius.

Vaikučiams, kurie labai išsigąsta pamatę baltus chalatus, buvo bandoma įrodyti, kad gydytojas – tai ne siaubas baubas, o draugas, norintis padėti. Kartu su vaikais asociacijos nariai lipdė iš plastilino, piešė, o tik vėliau vedė juos į gydytojų kabinetą, kur parodė, kad net ir leidžiant vaistus ar imant kraują gali neskaudėti ir nereikia to bijoti.

„Žaislų ligoninėje“ vyresni vaikai turėjo galimybę susipažinti su rankų higiena: kaip taisyklingai reikia plauti rankas, kokiais judesiais jos turėtų būti trinamos, kad pasišalintų kuo daugiau bakterijų. Taip pat jaunieji ligoninės dalyviai galėjo išmokti suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam ir iš karto išbandyti tai praktikoje naudojant gaivinimo modelį.

Vis tik svarbiausia, kad „Žaislų ligoninė“ vaikams suteikė labai daug gerų emocijų. Nuolat sklindantis juokas buvo geriausias vaistas bei dar vienas puikus būdas „išguiti“ iš savęs baimes. Džiugu, kad tokia ligoninė žaislams buvo įrengta parodoje „SVEIKATOS DIENOS 2015“ ir joje turėjo galimybę sudalyvauti visi jaunieji parodos lankytojai.

Dantų sveikatos ir higienos būklės vertinimas vaikams

Vaikų dantų sveikatos ir higienos būklės įvertinimu pasirūpino implantologijos ir estetinės odontologijos klinika „Neodenta“, kuri yra rinkos lyderė, teikianti visas aukščiausios kokybės odontologines paslaugas. Klinikos stende nr. 2.1 laukė ne tik specialistų konsultacijos, nemokamas profilaktinis vaikų dantukų patikrinimas, bet ir kas dvi valandas vykstanti loterija su vertingais prizais!

„Neodenta“ atstovai kvietė: „Užsukite! Tobulą šypseną kurkime kartu!“

Konsultacijos sveiko judesio klausimais

Kineziterapijos akademija parodoje atsakė į klausimus: ar verta skatinti kūdikį judėti? Kokios yra taisyklingos naujagimio, kūdikio nešiojimo, guldymo padėtys? Kas yra kreivakaklystė? Nuo ko pradėti mankštą, koks turėtų būti kūdikio judesio mokymas. Auginantiems vyresnius vaikus akademijos atstovai teikė konsultacijas apie dažnas vaikų griaučių raumenų sistemos problemas: „X“ ir „O“ kojų formas, pilnapėdystę, šleivapėdystę. Kaip atpažinti problemą, jos išvengti ar kokiomis priemonėmis sumažinti. Tėveliams/globėjams pageidaujant buvo atliekama mankšta ant kamuolio. Taip pat buvo galima susitarti konkretų laiką konsultacijai.

Kineziterapijos akademija pristatė ir kitas teikiamas paslaugas: kineziterapiją kūdikiams, vaikams, suaugusiems; teipavimą; gydomąjį, medaus, vakuuminį masažus.

Konsultacijos apie ankstukus, t. y. vaikučius, gimusius anksčiau laiko

Visame pasaulyje kas 10-tas kūdikis gimsta neišnešiotas. Bet šiandien tai – ne nuosprendis. Tiesiog reikia daugiau laiko, daugiau kantrybės ir daugiau pastangų, kad visi išgirstų ankstuko juoką.

Ankstukais Lietuvoje rūpinasi neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“. Tai 2012 m. įkurta pirmoji organizacija Lietuvoje, siekianti suburti neinešiotų naujagimių šeimas į stiprią paramos bendruomenę:
• Teikdama paramą ankstukų šeimoms, ligoninėms ir ankstukų centrams
• Aktyviai bendradarbiaudama su socialinėmis organizacijomis Lietuvoje ir užsienyje
• Inicijuodama paramos akciją „Ankstukai“

Parodoje asociacijos atstovai papasakojo apie teikiamą pagalbą ankstukų šeimoms, taikomas švietimo priemones ir pristatė svarbiausią planuojamą veiklą – naują mokomąjį centrą, kurio sukūrimas padėtų užtikrinti šeimoms būtiną tinkamą neišnešiotų naujagimių priežiūrą, maitinimą, fiziologinių ypatybių vystymą, fizinės bei psichinės sveikatos raidą ir jos gerinimą bei neišnešiotų naujagimių reabilitaciją.

Konsultacijos dėl priklausomybės problemų atsiradimo ir sprendimo būdų

Parodoje dalyvavę Romuvos klinikos atstovai konsultavo: kaip atpažinti, ar mano vaikas turi priklausomybę, ir ką daryti, jei artimas žmogus nemato problemų ir neieško jų sprendimo. Parodos lankytojai sužinojo, kokios psichinės ir psichologinės problemos, susijusios su priklausomybe, gali kilti  ir kokie priklausomybės gydymo būdai taikomi Lietuvoje.


Išsamesnės informacijos prašome teirautis telefonu (8 37) 33 15 90 ar el. paštu sveikatosdienos@expo.lt

Parodos projekto vadovė
Jurgita Kasparavičienė

Parodos organizatorius
UAB „Ekspozicijų centras“