„NightWood“ įkūrėjas D. Švedas: „Paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ –  įkvėpimo šaltinis“

.

Artėjant spalio 9–11 dienomis vyksiančiai parodai „Rinkis prekę lietuvišką 2020“ pakalbinome buvusius ir būsimus parodos dalyvius. Mūsų tikslas – sužinoti, kas lemia norą dalyvauti šioje parodoje net ir esamos situacijos akivaizdoje bei kokias nauda gauna Lietuvos verslininkai. „Nightwood“ įkūrėjas Dominykas Švedas parodoje dalyvaus jau antrąjį kartą ir neabejoja šios parodos nauda sau bei savo verslui.

.

„Tai daugiau nei paroda, tai – įkvėpimo šaltinis“

D. Švedas parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ pirmąsyk sudalyvavo praėjusiais metais, o nepaisant visų neplanuotų šių metų aplinkybių, buvo tikras, kad čia verta dalyvauti ir 2020-aisiais. Kaip teigia pašnekovas lietuviškam verslui buvimas parodoje yra būtinas.

„Sprendimą dalyvauti parodoje praėjusiais metais lėmė tai, kad visada esame ir būsime smalsūs bei atviri. Tai atsispindi ir mūsų prekės ženklo filosofijoje. Mums tai daugiau nei paroda – tai yra įkvėpimo šaltinis ir misija parodyti, kokie žavingi ir nepakartojami dalykai gimsta mūsų tėvynėje, – sakė D. Švedas. – Žinojome, kad ateis metas ir „NightWood“ sudalyvauti „Rinkis prekę lietuvišką“, tam tikslingai ruošėmės  ir galime pasakyti – tikrai buvo verta!“

  Kaip privalumus dalyvauti parodoje pašnekovas išskyrė lankytojų smalsumą, gerą nuotaiką bei bendrą renginio atmosferą.

„Patirtis ruošiantis 2019-ųjų metų renginiui tikrai buvo neeilinė, užtenka prisiminti tą beprotiškai stiprų ir gerų įspūdžių pilną 3 dienų šurmulį, ir jau nejučia imi šypsotis ir netgi per nugarą vis dar perbėga jaudulio šiurpuliukai, – pasakojo D. Švedas.  – Be galo malonu buvo sulaukti tikrai daug komplimentų ir klausimų apie mūsų kūrinius, kurių kiekvienas yra padarytas rankomis ir unikalus. Visada labai malonu matyti susidomėjimą – klausimų  tikrai netrūko, kartais vos spėdavome atsakinėti. Visiems norintiems papasakojome gaminių atsiradimo istoriją – sudėtingą ir įdomų kelią nuo kiekvieno gaminio idėjos iki jos įgyvendinimo. Jau dabar nekantraujame, kaip norime vėl dalyvauti ir bendrauti, nes visų besidominčių laukia nauji produktai ir jų unikalios istorijos.“

„NightWood“ įkūrėjo teigimu, pagrindinės naudos verslui – galimybė pabendrauti su tūkstančiais žmonių ir potencialių klientų, stipriai padidintas prekės ženklo žinomumas, užmegztas nemažas kiekis naudingų kontaktų verslui. Šie kontaktai suteikia galimybių atrasti kelius į tolimas užsienio rinkas bei vietinių partnerių Lietuvoje.

„Galimybių atsiveria labai daug – tik spėk jomis naudotis“, – sakė D. Švedas.

.

Kokią pridėtinę vertę gauna „Rinkis prekę lietuvišką“ dalyviai ir lankytojai

Pasiteiravome ir apie tai, kokias naudas lankytojui įžvelgia pašnekovas ir kaip konkrečiai tai pagerina vartotojo patirtį su prekės ženklu.

„Kiekvienas smalsus, naujovėmis besidomintis Lietuvos bei kaimyninių šalių gyventojas turėtų apsilankyti tik kartą metuose vykstančiame vieninteliame tokio mąsto renginyje. Nežinau, ar kas geriau gali reprezentuoti mūsų krašto gamintojus ir kūrėjus nei „Rinkis prekę lietuvišką“, – teigė D. Švedas.

Verslininko teigimu, paroda jam leidžia skleisti žymiai daugiau nei tik informaciją apie savo prekę bei atveria galimybes kurti nuoširdų ryšį su klientais.

„Kalbant konkrečiai apie mus, „NightWood“ yra daugiau nei tik prekės ženklas. Tai – filosofija, kuria stengiuosi pats vadovautis gyvenime, ir ja nuoširdžiai dalinuosi su aplinkiniais. Kalbant apie vertybes, parodoje turiu galimybę, pirmiausia su žmogumi dalintis savo laime, džiaugsmu ir mintimis. Jeigu žmogus po pokalbio su manimi nusišypsojo, rytoj jis galbūt nusišypsos dar bent porai kitų žmonių, pasidalins mūsų pokalbio mintimis ir – kas žino – gal  tai bus kažkam didelių, šviesių pokyčių pradžia? Mano manymu, mes gyvename vieni dėl kitų. Man tai yra didžiausia galima vertybė. Jeigu žmogus skuba, nenusiteikęs šią akimirką bendrauti, tai bent jau pasiūlau pasivaišinti. Svetingumas mums tikrai nesvetimas. Galiausiai, visada lankytojas gali drąsiai pasidomėti „NightWood“ gaminiais, apie kuriuos maloniai papasakojame.“

.

Koronakrizės akivaizdoje – būtina skatinti vietinį verslą

Pasidomėjome ir apie tai, kaip lietuvišką verslą palietė pasaulinė pandemija. Kaip tai koregavo verslo planus ir kodėl verta net ir šioje situacijoje dalyvauti bei skatinti tokias parodas, kaip „Rinkis prekę lietuvišką“.

„Nebuvo lengva kuriam laikui atsisveikinti su viešais renginiais, bet susitelkėme labiau į naujų gaminių kūrimą, senų svajonių ir darbų įgyvendinimą, bei e-prekybos plėtojimą. Pasibaigus karantinui pradėjome renginius su maisto kepimu ant akmens, pozityviais pokalbiais, naujomis pažintimis bei vakaro pramogomis. Kilo idėja netgi daryti maisto kepimo ant akmenų vakarus, įmonėms, privačioms šventėms, ar vakarėliams. Karantino laikotarpiu pagaliau baigėme kurti didelį kepimo akmenį, skirtą naudoti lauke, bei jo unikalaus dizaino pagrindą. Jis, kaip ir kiti mūsų gaminiai, pagamintas laikantis to paties požiūrio: minimalizmo ir prabangos. Tikimės, kad dar šiais metais pavyks įgyvendinti ilgai brandintą ir kurtą svajonę – romantiškų „NightWood“ nakvynių organizavimą. Tai yra kelerius metus vystyta idėja – dovanoti nepamirštamus įspūdžius bei naujas patirtis keliautojams“, – išgyvenimais ir ateities planais dalinosi D. Švedas.

„Kalbant apie parodas, jos yra naudingos dėl naujų kontaktų, žinomumo, gyvos komunikacijos tiek su naujais, tiek su senais  klientais. Per jas prekių ir paslaugų tiekėjai gauna daug atgalinio ryšio. Nesvarbu, ar esi naujas veidas, ar jau patyręs rinkos vilkas, dalyvauti tikrai verta. Suprantame ir labai skatiname lietuviškų produktų bei paslaugų vartojimą – tai vienas iš pagrindinių tikslų, kodėl sukūrėme „NightWood“. Norėjosi kurti bei gaminti Lietuvoje ir Lietuvai. Įsigydami lietuviškus gaminius prisidedame tiek prie ekonominės, tiek prie demografinės situacijos gerinimo.  Kalbant vaizdžiai: kiekvienas produktas ar paslauga, sukurti ir parduoti Lietuvoje, – tai saulės spindulėlis vardan šviesesnio mūsų visų rytojaus“, – pokalbį baigė verslininkas.

Paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ vyks spalio 9–11 dienomis, Kauno „Žalgirio“ arenoje. Kviečiame savo dalyvavimu palaikyti lietuvišką verslą, susipažinti su išskirtiniais mūsų šalies kūrėjais bei praleisti įsimintiną laiką.

.

Apie parodą

Pirkti bilietą