Vilniaus dailės akademija vykdo bakalauro, magistro ir doktorantūros studijas dailės, dizaino, architektūros ir dailėtyros srityse. Veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose. Studijuoja (

Vilniaus dailės akademija vykdo bakalauro, magistro ir doktorantūros studijas dailės, dizaino, architektūros ir dailėtyros srityse. Veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose. Studijuoja (+/-) 1760 studentų.
VDA Kauno fakultetas tęsdamas prieškarinės Kauno meno mokyklos tradicijas yra pagrindinis vidurio Lietuvos regiono dailės edukacijos centras, sutraukiantis studentus iš beveik 30 šalies rajonų.
Dėstytojų bendruomenę sudaro plačią praktinę ir kūrybinę patirtį turintys Kauno dailininkai, dizaineriai, architektai ir humanitarinių mokslų specialistai, aktyviai dalyvaujantys meniniame Lietuvos gyvenime. Fakultete dėsto tokios meno pasaulio asmenybės kaip tapytojas: Pranas Griušys, skulptorius Tadas Vosylius, tapytojas Andrius Zakarauskas, menininkė Monika Žaltauskaitė – Grašienė, architektas Rimantas Giedraitis, tapytoja Aušra Vaitkūnienė ir kiti profesionalai.
- Stiprioji studijų Kauno fakultete pusė yra betarpiškas dėstytojų ir studentų bendravimas, vykdant kursines užduotis, konsultuojantis kūrybiniais klausimais.
- Fakulete studentai dirba septyniose laboratorijose, kurios vystomos ir tobulinamos pagal šiuolaikinių dailės studijų poreikiusviena naujausių. Studentams sukuriamos galimybės eksponuoti savo darbus fakulteto erdvėse.
- Fakultete puoselėjamas tarptautinis bendradarbiavimas, pagal įvairias programas atvyksta dėstytojai iš užsienio universitetų, studentai vyksta mokytis į užsienį pagal mainų programas.
- Studentai turi galimybę kartu su dėstytojais dalyvauti įvairiuose kūrybiniuose projektuose: verslo, meniniuose, socialiniuose.
FAKULTETE ESANČIOS KATEDROS IR PROGRAMOS:
3D meno objektai: stiklas, skulptūra, keramika
Studijų programa siūlo tris pagrindines studijų sritis - skulptūra, stiklas ir keramika. Galima specializuotis vienoje srityje, bet tuo pačiu įtraukti kitas medžiagas ir technikas, reikalingas kūrybiškam idėjos įgyvendinimui.
Baigę studijas absolventai gali dirbti skulptūros, keramikos ar stiklo meno studijose, užsiimti individualia kūrybine veikla, dalyvauti meniniuose projektuose, konkursuose Lietuvoje ir užsienyje, dirbti kūrybinėse agentūrose, kūrybinių industrijų (reklamos, komunikacijos, multimedijų,) srityse, taip pat tęsti studijas magistrantūroje.
Architektūra (vientisosios ir magistrantūros studijos)
Septintojo lygio kvalifikacija yra viena pagrindinių sąlygų architekto atestato įgijimui bei sėkmingai architekto karjerai.
Baigę magistrantūros studijų programos Architektūra studijas, absolventai turės šias karjeros galimybes: dirbti projektavimo biuruose architektais, projekto dalies vadovais ar patys steigti juos, sukurti darbo vietas ir vadovauti komandai. Galimos veiklos sritys – miestų planavimas, pastatų ir jų vidaus erdvių projektavimas; įgytas išsilavinimas neužkerta kelių dirbti ir kitose, gretutinėse srityse – reklamos, dizaino srityse ar gilintis į architektūros mokslą bei dėstyti aukštojoje mokykloje; absolventai gali savarankiškai dalyvauti šalies ir užsienio architektūriniuose konkursuose.
Interjero dizainas
Interjero dizaino studijų programos siekis yra išugdyti interjero dizaino specialistą, gebanti realizuoti savo idėjas tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėje rinkoje, atrasti sinergiją tarp funkcionalumo ir modernaus estetinio vaizdo, gerbiantį interjero dizaino tradicijas bei palikimą ir kuriantį modernų interjerą
Dizainas
Dizainas – tai studijų programa, kurios tikslas ugdyti gaminių dizainerius, gebančius kurti inovatyvius bei konkurencingus gaminius, aplinkos, erdvinius dizaino objektus; gebančius savarankiškai planuoti, organizuoti ir kūrybiškai vykdyti projektinę veiklą bei profesionaliai pristatyti kūrybinės veiklos rezultatus; dirbti komandoje su įvairių sričių specialistais; analizuoti ir kritiškai vertinti vietinės ir tarptautinės aplinkos galimybes, reaguoti į pokyčius bei kurti naujas dizaino kryptis ir tendencijas; aktyviai dalyvauti kūrybinėse industrijose, socialinėse bei kultūrinėse dizaino iniciatyvose. Studijų metu vykdomi projektai bendradarbiaujant su verslo, pramonės, socialiniais partneriais.
Grafinis dizainas
Grafinio dizaino programoje studijuojamas platus vizualiosios komunikacijos formų spektras, ugdantis aukštos kvalifikacijos grafinio dizaino specialistą, gebantį dirbti individualiai ir komandoje, komunikuoti su klientais, spręsti dizaino problemas ir jų sprendimus sėkmingai prezentuoti specializuotai auditorijai ar įvairios segmentacijos tikslinei grupei.
Bakalauro studijas baigę grafinio dizaino specialistai įgytus gebėjimus ir žinias tikslingai taiko kurdami vizualiosios komunikacijos objektus: ženklus, vizualinio identiteto sistemas, pakuočių, plakatų, knygų ir kitų leidinių dizainą bei multimedijos ir interneto aplinkos produktus. Šiandieninėje rinkoje traktuojamas ypač ryškus kvalifikuotų grafinio dizaino specialistų trūkumas, todėl grafinio dizaino bakalaurai lengvai įsidarbina reklamos bei dizaino agentūrose, leidyklose ir įvairių įstaigų dizaino skyriuose. Taip pat sėkmingai kuria kaip laisvai samdomi dizaineriai ar steigia individualias įmones, sukurdami naujas darbo vietas ir plėtodami profesionalumo, kokybės ir konceptualumo tradiciją grafinio dizaino plotmėje.
Taikomoji grafika
Siekiama išugdyti menininkus, gebančius profesionaliai, kūrybingai naudotis konceptualaus ir funkcinio grafikos meno technologijų bei raiškos galimybėmis. Programa atskleidžia grafikos kaip savarankiškos, multidiscipliniškos meno srities, o taip pat lanksčios vizualinės komunikacijos priemonės savybes.
Profesionalios grafikos meno žinios pritaikomos plačiai. Grafikos menininkai kuria estampus, dalyvauja meno parodose Lietuvoje ir užsienyje realizuodami interdiscipliniškus kūrybinius projektus, dirba leidybos, vizualinės komunikacijos srityse, iliustruoja knygas, kuria plakatus, vizualųjį meninį įvaizdį ir pan.
Tapyba
Tapybos studijos apima teorinius ir praktinius specialybės aspektus. Studentai gilinasi į tapybos iš natūros tradiciją, teminės kompozicijos problematiką, kartu lavinami abstrakčios vaizduosenos įgūdžiai, studijuojamos įvairios tapybos technikos, technologijos, tapybos istorija ir šiuolaikinio meno raida. Komunikacija su kitų specialybių programomis suteikia galimybę susipažinti su klasikinės grafikos technikomis, tarpdisciplininių menų ypatybėmis.
Bakalauro studijų absolventai įsijungia į bendrą šalies kultūrinį gyvenimą, atranda savo profesinę vietą parodiniame gyvenime, dirba dailininkais, restauratoriais, meniniais redaktoriais, kultūrinių renginių organizatoriais, dalyvauja meno galerijų ir parodinėje veikloje. Socialiai aktyvūs tapytojai organizuoja meninius projektus, kultūrines akcijas, kuria renginių vizualizacijas.
Tekstilė ir mada
Programoje ugdomi kūrėjai turintys praktinių gebėjimų, įgūdžių ir teorinių žinių reikalingų šiuolaikinėje tekstilės ir mados srityje.
Studijų programa „Tekstilė ir mada“ apjungia tekstilinių medžiagų kūrimo ir mados dizaino metodų taikymo principus. Studentai įgyja teorinių žinių ir praktinių gebėjimų šiose srityse: tradicinės, šiuolaikinės, skaitmeninės tekstilės ir mados kūrimo technologijos.
Baigęs studijas programos absolventas geba savarankiškai spręsti iškeltus kūrybinius uždavinius, bendradarbiauti su dailės ir mados dizaino srities specialistais bei užsakovais, dirbti mados industrijoje, bendradarbiauti tarpdisciplininiuose projektuose, inicijuoti projektus su visuomenės grupėmis, dalyvauti parodose ir konkursuose.