Parodomosios pirtininkų profesionalų programos - Parodos Lietuvoje ir užsienyje

Renginiai

Parodomosios pirtininkų profesionalų programos

Paroda: SVEIKATOS DIENOS 2020

Data: 2020 vasario 21 d.

Laikas: 10.00–18.00 val.

Vieta: Parodos salė, D2.18

„Vantos lapo“ stende bus sumontuota stiklinta mobilioji pirtis. Joje dvi dienas (vasario 21 ir 23 d.) vyks parodomosios pirtininkų profesionalų programos. Lankytojai išvys unikalius pasirodymus, kuriuose bus derinamos senovinės lietuviškos pirties procedūros, mūsų pirtyse vietos radusios kitų tautų dvasinės ir fizinės praktikos bei autoriniai elementai.

.

Šimtametės tradicijos ateina į pagalbą šiuolaikiniam, skubančiam, nuolatiniame strese gyvenančiam žmogui ir suteikia jam galimybę atrasti sveiką pirtį, išmokti ją naudotis teisingai ir padeda pažvelgti į ją kaip į sveikatinimo oazę. Pirmąkart parodoje „Sveikatos dienos 2020“ visu pajėgumu bus atstovaujama lietuviškai pirčiai, kurios ritualai gali drąsiai rungtis su pačiomis šiuolaikiškiausiomis priemonėmis grožiui ir sveikatai puoselėti. Parodos lankytojai tuo galės įsitikinti patys: gražinančioms procedūroms kvies mobilioji pirtis, autoriniais pasirodymais stebins patyrę pirtininkystės meistrai ir jau trečią kartą varžytuvėse rungsis vanojimo mėgėjai.

.

Nuolat augančios lietuviškos pirties entuziastų gretos ne tik prikėlė sovietmečiu naikintą pirties kultūros palikimą, bet ir pakylėjo jį į naują lygį. Jau dešimtmetį Lietuvoje gyvuoja unikali bendruomenė – Lietuviškos pirties bičiulių draugija (LPBD), šalyje rengiamos respublikinės šventės „Pirties diena“, tarptautiniai ir respublikiniai vanojimo čempionatai, dygsta sveikatai puoselėti skirtos pirtys, o pirtininko amatą puoselėjantys meistrai demonstruoja tikrą kūrybingumo fenomeną. Jiems langą į pasaulį veria vienintelė specializuota Baltijos šalyse televizijos laida – „Lietuvos ryto“ televizijoje rodomas „Vantos lapas“.

.

Pirtininkų profesionalų programas stebėti kviečia parodos draugai

.

Vantos lapas parodoje Sveikatos dienos 2020